Halländska Hästavelsföreningen 2017-08-12 - 2017-08-13
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2017-08-07 kl. 13:23
Klass 4 - Avelsvärdering Fölbedömning
Klass 5 - Avelsvärdering Fölbedömning
Klass 6 - Avelsvärdering Fölbedömning
Klass 7 - Avelsvärdering Fölbedömning
Klass 8 - Avelsvärdering Fölbedömning
Klass 9 - Avelsvärdering Fölbedömning
Klass 10 - Avelsvärdering Fölbedömning
Klass 11 - Avelsvärdering Fölbedömning
Klass 12 - Avelsvärdering Fölbedömning
Klass 13 - Avelsvärdering Fölbedömning
Klass 14 - Avelsvärdering Fölbedömning
Klass 15 - Avelsvärdering Fölbedömning
Klass 16 - Avelsvärdering Fölbedömning
Klass 17 - Avelsvärdering Fölbedömning

Klass 4 - Avelsvärdering Fölbedömning
9 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
 Jeannette LiljaCriztina JoF
 LaholmsortenCristallo I - Robin Z54
 Sofia KrookFöl #207632
 Billdals RKClick and Cash - Quite Easy49
 Kristina BeckmanFöl #210285
 Upplands-Västmanl. FKSankt Erik II (SWB) - Akzento12
 Jeannette LiljaAlamosa River JoF
 LaholmsortenArmitage - Cortez56
 Louise Bogö LarsenFöl #207734
 Helsingborgs FRKComfortuna VDL - Hip Hop (SWB)18
 Cathrine Hellberg HellbergFöl #207989
 Skedala RKCorporal VDL - Carentan39
 Naana RenchFöl #208583
 Göteborgs FKFavorit Ask - Indoctro62
 Jeannette LiljaLooptroop JoF
 LaholmsortenKannatol - Hip Hop (SWB)55
 Camilla GustavssonVanity Hip CG
 Björbäcks RFHip hop 1045 - Daquar CC 123632
 
till toppen

Klass 5 - Avelsvärdering Fölbedömning
6 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
 Maria HasselCaraMelia
 FalkenbergsortenDylan N - Cardento38
 Eva LarssonFöl #209317
 Lyngåkra RSHeston for U (SWB) - Loredes53
 Maria HasselBelle
 FalkenbergsortenDylan N - Sydney37
 Maria WendlerZefira
 Okänd klubbZaladin MI - Biggles (SWB)68
 Maria HasselCalvin Klein
 FalkenbergsortenZuidenwind - Rotspon36
 Mary JohanssonGiuseppe Race
 FalkenbergsortenGisborne VDL 1310 - Landlord45
 
till toppen

Klass 6 - Avelsvärdering Fölbedömning
9 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
 Gustaf JohanssonHeavens on fire
  Mr Vain - Heslegårds Rubin80
 Maria AxelssonValpolicella Ax
 Hylte RFMr Vain - Stedinger10
 Åsa TheorinZanzara THE
 Okänd klubbZaladin MI 1240 - Ampere64
 Carina NordlingMr Valero
 Gislaved-AnderstorpMr Vain GJ (SWB) - Stedinger59
 Gustaf JohanssonGordania
  Mr Vain - Donelli82
 Monica MüllerBlack Surprice
 Hermanstorps K&RKVincent Maranello - De Niro57
 Liselotte JohanssonFöl #209981
 Hylte RFMr Vain - Heslegårds Rubin44
 Mari KarlssonMr Perfect
 Gislaved-AnderstorpMr Vain GJ (SWB) - Bourbon48
 Gustaf Johanssonu.Halleljuah Moment
  Mr vain - Heslegårds Rubin81
 
till toppen

Klass 7 - Avelsvärdering Fölbedömning
5 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
 Anna FlädjemarkTim Tango
 Hermanstorps K&RKHip Hop - Corland24
 Janni Qvarfordhu.Lavie R
 Hermanstorps K&RKBH Farell - Lord Sinclair III85
 Emmi QvarfordhLavie R
 Hermanstorps K&RKLord Sinclair III - Weltmeyer84
 Moa EbbessonFöl #209034
 Ätrabygdens RKGrand Slam VDL - Feliciano21
 Anna FlädjemarkLotus
 Hermanstorps K&RKNintender - Camaro M25
 
till toppen

Klass 8 - Avelsvärdering Fölbedömning
5 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
 Erika Göthamn EirefeltDesirée EE
 Susedalens K&RKDragon Welt - Zuidewind33
 Hanna HellströmSirena
 Hermanstorps K&RKSibelius 1315 - Rubin-Royal40
 Monika KällströmLyngås Dylan
 Onsala RFDragon Welt 1303 - Tip Top 96250
 Monika KällströmToppy
 Onsala RFTip Top - Brilliant51
 Erika Göthamn EirefeltSibylla EE
 Susedalens K&RKSibelius - De Niro34
 
till toppen

Klass 9 - Avelsvärdering Fölbedömning
5 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
 Viveka JohanssonFöl 209508
 Varbergs RKHip Hop SWB 1045 - Cardento47
 Ida AlbertssonFöl #207460
 Jonstaka RKCanterbury - Robin Z7
 Birgitta GunnessonCandy's Fortune BEG
 Varbergs RKComfortuna VDL - Heartbeat31
 Hanna Dahl AlbertssonOceanhill DiCardio
 RK i VarbergDiarado - Cardento20
 Viveka JohanssonFöl 209498
 Varbergs RKHip Hop SWB 1045 - Quite Easy46
 
till toppen

Klass 10 - Avelsvärdering Fölbedömning
3 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
 Maria WinbergGlamour MW
 Särö RFVivaldi - Dionysos74
 Monica MüllerBrown Sugar
 Hermanstorps K&RKFor Romance II - Hip Hop58
 Maria WinbergValpoliciella MW
 Särö RFBordeaux - De Niro75
 
till toppen

Klass 11 - Avelsvärdering Fölbedömning
2 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
 Erling BragJulius
  BH Farell - Ampere77
 Erling BragGustaf
  Kannatol - Luckypoint76
 
till toppen

Klass 12 - Avelsvärdering Fölbedömning
6 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
  Lena Henriques AhlströmKarteia HQS
 Okänd klubbHeartbeat - Cortus2
 Maria EmanuelssonBrazzaville
 Varbergs RKBravour - Acagion22
 Louise FrumerieFöl #209580
 Halländska HästavelsföreningenKannan - Jaguar Mail (SF)26
 Louise FrumerieJeanne d'Arc
 Halländska HästavelsföreningenJaguar Mail (SF) - Wolfgang27
 Jennie FrölinghausFöl #208572
 Viskadalens RKFavorit Ask - Cortez28
  Lena Henriques AhlströmCrush HQS
 Okänd klubbCatch - For Pleasure1
 
till toppen

Klass 13 - Avelsvärdering Fölbedömning
4 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
 Linda PetterssonPyeongChang LP
 Ätrabygdens RKBravour - Robin Z60
 Jenneli EngströmDimora Manichei SB
 Himledalens RKVan Vivaldi - De Niro23
 Maria ApelqvistMuyu
 Halländska HästavelsföreningenDragon Welt - Bolero9
 Karlsson AnnetteKamrose
 Halländska HästavelsföreningenSkovens Raphael - De Niro8
 
till toppen

Klass 14 - Avelsvärdering Fölbedömning
2 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
 Elin JadefeldtLakawanga
 Spekeröds RKHesselhøj Donkey Boy 1199 - Floricello 121943
 Louise SjöqvistAdorable Sun
 Billdals RKBaltimore 1178 - Okänd63
 
till toppen

Klass 15 - Avelsvärdering Fölbedömning
11 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
 Anna IletorpCerette T (SWB)
 Equine Club West Ridsport föreCero - Hand in Glove xx42
 Sara SamuelssonQuintara cvf
 Kungsbacka RKQuintero - Levisto3
 Ann-Katrin WinterAKW Frost
 Göteborgs FKFranz Ferdinand - Fiorano73
 Amanda ByströmFetch Grace A Kelly (SWB)
 Kungsbacka RKFetcher N (SWB) 1134 - Quite Easy19
 Caroline BengtssonCrossed Feathers
 Kungsbacka RKDylan N - Kolibri13
 Elisabet HjärtstamCeazanne (F. 3) (SWB)
 Långeberga RKRosevelt - Nactus41
 Elisabet HjärtstamCaramba Springtime
 Långeberga RKTouchdown - Rosevelt78
 Christina WahlbäckSias Rebell
 Fjärås RFSkovens Rafael - Frendship65
 Christina WahlbäckFantasia (SWB)
 Fjärås RFFriendship - Rubignon67
 Linda HanssonWonder Woman
 Onsala RFBlue Hors Farrell - Casanova35
 Sara SamuelssonQuintezza cvf
 Kungsbacka RKQuintero - Prince de Revel4
 
till toppen

Klass 16 - Avelsvärdering Fölbedömning
4 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
 Joanna WikmanDellimi L
 FalkenbergsortenZuidenwind - De Niro69
 Aja Blomberg-AnderssonPastill
 Halländska HästavelsföreningenBlue Hors St. Schufro - Raphael17
 Aja Blomberg-AnderssonTouchstone
 Halländska HästavelsföreningenTouchdown (SWB) - Capriano16
 Aja Blomberg-AnderssonPlayboy
 Halländska HästavelsföreningenCassanova Hästak - Guido (ex Gudo)15
 
till toppen

Klass 17 - Avelsvärdering Fölbedömning
3 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
 Cecilia FältU.Primrose
 Laholmsortenokänd - Pablo79
 Cecilia FältFöl #209349
 LaholmsortenHeston for U (SWB) - Sack30
 Cecilia FältPrimrose
 LaholmsortenPablo - Labrador83
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport